• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Правова допомога

/Files/images/banerBPD_66x86.jpg

https://www.facebook.com/100030284980845/videos/3374928/Files/images/Telefony-doviry-scaled.jpgТелефони довіри73936876/

Право на безоплатну правову допомогу гарантується Конституцією України.

Кожен може отримати правову консультацію щодо того, як діяти для вирішення своєї життєвої проблеми. Дізнатися більш детально можна у розділі «Безоплатна первинна правова допомога».

Громадяни, які не мають можливості самостійно захистити своїправа та інтереси, можуть скористатися допомогою адвоката чи юриста. Дізнатися, хто має право на такий вид допомоги, можна у розділі «Чи маю я право на безоплатну вторинну правову допомогу».

Правові послуги, які надають адвокати та працівники системи безоплатної правової допомоги, безоплатні для клієнтів і оплачуються державою.

Зміст права на безоплатну правову допомогу та порядок його реалізації визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу».

Про порядок реалізації права на безоплатну правову допомогу можна дізнатися у розділі «Як отримати безоплатну правову допомогу».

Довідково-інформаційна платформа правових консультацій «WikiLegalAid» спрямована на підвищення правової свідомості та освіченості населення. Тут Ви можете знайти необхідну інформацію з актуальних правових питань.

Як отримати безоплатну правову допомогу

Звернутися за правовою допомогою можна до найближчого місцевого центру чи бюро правової допомоги. Їх адреси зазначені у розділі «Всі центри».

Мешканці віддалених населених пунктів можуть отримати правову консультацію під час роботи мобільних та дистанційних пунктів. Більш детально дізнатися про графік їх роботи можна у найближчого місцевого центру. Також можна скористатися пошуком у розділі «Пошук найближчого центру та дистанційних пунктів».

Якщо вас чи вашого родича затримали за підозрою у кримінальному провадженні, зателефонуйте за номером 0 800 213 103 для призначення адвоката.

За цим же номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Більш детальну інформацію можна дізнатися у розділі «Мене затримали».

Правові консультації можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua. Платформа розроблена з урахуванням найбільш поширених звернень за безоплатною правовою допомогою, містить зразки документів та судову практику.

Для отримання вторинної правової допомоги, зокрема призначення адвоката для відновлення порушених прав у суді, слід надати до місцевого центру відповідні документи. Протягом 10 днів центр перевірить документи та прийме рішення про надання безоплатної вторинної допомоги.

Більш детально про категорії осіб, які мають право на такий вид допомоги, можна переглянути у розділі «Чи маю я право на безоплатну вторинну правову допомогу».

Відділ «Кривоозерське бюро правової допомоги»

Гобела Катерина Олександрівна

Заступник начальника

Kryve.Ozero@legalaid.mk.ua Формогей Аліса Павлівна Головний спеціаліст Kryve.Ozero@legalaid.mk.ua

/Files/images/пенсыя.jpg

Міністерство освіти і науки України рекомендує керівникам закладів загальної середньої освіти завчасно – до 30 квітня 2020 року – поінформувати всіх вчителів, які отримують пенсію за віком, про переведення їх на строкові договори, і з усіма, хто погодиться, укласти такі договори до 1 липня строком на один рік.

Ця норма випливає з чинного Закону “Про повну загальну середню освіту”.

Після закінчення однорічного договору наступні договори можуть укладатись із вчителями-пенсіонерами та на більш тривалий період – до 3-х років. Кількість таких пролонгацій може бути необмеженою – допоки вчитель працює якісно та сумлінно, переукладати договір із ним буде вигідно. Рішення про продовження співпраці після закінчення першого строкового договору директор навчального закладу буде приймати самостійно.

Важливо також зазначити, що у разі переведення на строкові договори розмір заробітної плати вчителів-пенсіонерів не може бути змінено, так як вони продовжуватимуть обіймати ті ж посади, виконувати той самий обсяг робіт і збережуть відповідну кваліфікаційну категорію. Зберігаються також щорічна відпустка та інші права вчителя.

Докладніше: bit.ly/2VKQunl

Кiлькiсть переглядiв: 427

Коментарi